Aktualności

Aktualności Ogólnopolskiego Centrum Medycznym

EMC Szpitale logo

Nowa placówka partnerska EMC Szpitale (Katowice)

Szpital Geriatryczny im. Jana Pawła II w Katowicach nowym partnerem Ogólnopolskiego Centrum Medycznego. Od 9 maja br. Ogólnopolskie Centrum Medyczne cieszy się współpracą z nową placówką, tj. katowickim Szpitalem Geriatrycznym im. Jana Pawła II, który jest ukierunkowany na specjalistyczne leczenie chorób osób starszych. To pierwsza tego typu placówka w Polsce, stąd szpital ten posiada największe doświadczenie w kompleksowym diagnozowaniu i leczeniu seniorów. Misją partnerskiej placówki jest wspieranie idei godnej i przyjemnej starości, co z powodzeniem realizują geriatrzy, psychologowie, fizjoterapeuci […]

Forbes - artykuł Zdrowa Motywacja

Forbes.pl – Zdrowa motywacja (Bartłomiej Dawidczyk)

Dobrze, gdy wdrażanie planu motywacyjnego w organizacji ma charakter systemowy – wynika z konkretnych potrzeb personelu, zaspakaja je i tworzy taką politykę personalną, która staje się wizytówką przedsiębiorstwa.
Zadaniem współczesnego pracodawcy, który rozumie, że firmę tworzą przede wszystkim ludzie, jest uwzględnienie potrzeb osób, które zatrudnia. Za najbardziej motywujące czynniki pracownicy uważają: świadczenia socjalne, premie oraz przyjazną atmosferę w pracy. Największą wartość przypisują zaś programom motywacyjnym, których celem jest wspieranie profilaktyki medycznej i leczenia.
Publiczna służba zdrowia nie jest tania (trzeba ponieść […]

Dzień Dobry Polsko - Skrzydła Życia

Dzień Dobry Polsko – o kampanii Skrzydła Życia w TVP

W środę 11 października w programie Dzień Dobry Polsko transmitowanym na antenie TVP wystąpili dr. Mariusz Saganowski (przyjmujący Pacjentów w warszawskiej przychodni Ogólnopolskiego Centrum Medycznego) oraz Ryszard Rembiszewski. W wywiadzie który mogli Państwo obejrzeć opowiadali oni o kampanii Skrzydła Życia, w ramach której przez pierwszy miesiąc rozesłaliśmy samotnie mieszkającym seniorom 240 kopert. Koperta Skrzydła Życia to dokument mogący uratować życie starszej osobie w przypadku interwencji służb ratunkowych.  Zawiera ona takie informacje jak: wiek, przebyte choroby ciężkie, grupa krwi czy też zażywane […]

Skrzydła Życia - start kampanii

Konferencja rozpoczynająca kampanię Skrzydła Życia

Dnia 13.09.2017 na Stadionie Narodowym w Warszawie miała miejsce konferencja prasowa oficjalnie rozpoczynająca działalność kampanii Skrzydła Życia. Czym są Skrzydła Życia? Jest to kampania społeczna prowadzona przez Ogólnopolskie Centrum Medyczne której głównym celem jest wskazanie zagrożenia jakim jest brak wiedzy na temat schorzeń, chorób, komplikacji pooperacyjnych seniorów, którzy mieszkają samotnie.

Samotni seniorzy są dużo bardziej niż inni narażeni na brak skutecznej i natychmiastowej reakcji w sytuacji, gdy źle się poczują, zasłabną lub stracą przytomność. Skrzydła Życia to nie tylko i wyłącznie […]

Podsumowanie kampanii Wylecz Się Zdrowiem

OCM podsumowuje kampanię społeczną „Wylecz Się Zdrowiem”

W ramach kampanii społecznej „Wylecz Się Zdrowiem” w okresie od czerwca 2016 do maja 2017 roku, w całej Polsce odbyło się ok 100 spotkań. Podczas nich rozdano 40 tys. skierowań na bezpłatne badania lekarskie z krwi. Skorzystało z nich przeszło 19 tyś. czyli prawie połowa osób ze skierowaniami. 
Kampania społeczna Wylecz Się Zdrowiem to projekt, który miał na celu aktywować osoby po 50 roku życia do regularnego poddawania się badaniom profilaktycznym.
– „To bardzo ważne, aby mieć świadomość, iż badania […]