Akcje profilaktyczne - Ogólnopolskie Centrum Medyczne
Cukrzyca - kampania diabetologiczna

Z cukrzycą można żyć – kampania diabetologiczna

Ogólnopolskie Centrum Medycznie cyklicznie realizuje kampanię diabetologiczną. Skierowana jest ona głównie do osób po 40. roku życia, wśród których zachorowalność na choroby tego typu jest największa. Według szacunków aż 48% osób, zmagających się z cukrzycą, cierpi na nadwagę. Spotkania z dietetykiem, organizowane w ramach kampanii, pozwalają dowiedzieć się, w jaki sposób możemy zdrowo walczyć z nadwagą, a tym samym chronić się przed cukrzycą. Uczestnicy warsztatów otrzymują skierowania na bezpłatne, ogólne badania (glukoza, hemoglobina glikowana).

Czytaj więcej...
Kampania przeciwko chorobom odkleszczowym - borelioza

Zatrzymać boreliozę – kampania przeciwko chorobom odkleszczowym

Ogólnopolskie Centrum Medycznie cyklicznie realizuje kampanię społeczną pod hasłem „Stop boreliozie”. Jej celem jest zwiększenie świadomości społeczeństwa w kwestii chorób przenoszonych przez kleszcze, zwłaszcza, że – jak podają statystyki – zachorowalność członków społeczeństwa na choroby odkleszczowe nieustannie wzrasta. Uczestnicy warsztatów otrzymują skierowania na bezpłatne, ogólne badanie (IGG). Istnieje także możliwość dokupienia dodatkowego badania IGM.

Czytaj więcej...
Serce - kampania profilaktyka kardiologiczna

Serce motorem Twojego zdrowia – kampania poświęcona sercu i profilaktyce kardiologicznej

Realizując cele naszych kampanii, poświęconych zdrowemu sercu i profilaktyce kardiologicznej, omawiamy problemy takich chorób krwi, jak: nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca, zawały, udary czy wylewy. Przypominamy też, że schorzenia tego typu mogą dotyczyć pacjentów w każdym wieku, stąd duży nacisk kładziemy na profilaktykę zdrowia i regularne badania. Uczymy, w jaki sposób można minimalizować ryzyko występowania chorób kardiologicznych, przyzwyczajając organizm do zdrowej diety i aktywności fizycznej. Wszyscy uczestnicy spotkań, realizowanych w ramach naszych kampanii otrzymują skierowania na bezpłatne badania, w ramach [...]

Czytaj więcej...
Profilaktyka wątroby - twój wewnętrzny bohater

Wątroba – wewnętrzny super bohater – kampania na rzecz profilaktyki wątroby

Ogólnopolskie Centrum Medyczne, w ramach regularnie prowadzonych kampanii społecznych, organizuje spotkania dotyczące chorób i profilaktyki wątroby. Gastrolodzy i hepatolodzy z OCM zwracają uwagę na zagadnienia złej i dobrej diety, wpływu leków i trybu życia na kondycję wątroby. Przypominają, na jakie choroby wątroby najczęściej chorują seniorzy, jednocześnie wskazując na nowoczesne formy leczenia i profilaktykę. Uczestnicy warsztatów otrzymują skierowania na bezpłatne, ogólne badania wątroby (ALAT, Bilirubina, GGTP, ASPAT, CEA). Dodatkowo można zakupić badania CA 19-9 i MORF z rozmazem automatycznym.

Czytaj więcej...
Tarczyca- nastrój i metabolizm

Tarczyca – królowa nastroju i metabolizmu – kampania poświęcona profilaktyce tarczycy

Ogólnopolskie Centrum Medycznie cyklicznie realizuje kampanię społeczną pod hasłem „Dzień Zdrowej Tarczycy”. Spotkania, prowadzone przez specjalistów z dziedziny endokrynologii, mają na celu zwiększenie świadomości odbiorców w kwestiach objawów, postępowania i leczenia takich chorób tarczycy, jak nadczynność, niedoczynność czy też Hashimoto. Spotkania skierowane są zarówno do osób, które zmagają się z chorobami tarczycy, jak i dla tych, którzy chcą poznać symptomy oraz zasady prawidłowej profilaktyki tarczycy. Uczestnicy warsztatów otrzymują skierowania na bezpłatne, ogólne badania tarczycy (TSH, trójglicerydy, cholesterol). Dodatkowo można [...]

Czytaj więcej...