OCM podsumowuje kampanię społeczną „Wylecz się Zdrowiem”

Podsumowanie kampanii Wylecz Się Zdrowiem
Category: Aktualności

OCM podsumowuje kampanię społeczną „Wylecz się Zdrowiem”

W ramach kampanii społecznej „Wylecz się Zdrowiem” w okresie od czerwca 2016 do maja 2017 roku, w całej Polsce odbyło się ok 100 spotkań. Podczas nich rozdano 40 tys. skierowań na bezpłatne badania lekarskie z krwi. Skorzystało z nich przeszło 19 tyś. czyli prawie połowa osób ze skierowaniami. 

Kampania społeczna Wylecz się zdrowiem to projekt, który miał na celu aktywować osoby po 50 roku życia do regularnego poddawania się badaniom profilaktycznym.

– „To bardzo ważne, aby mieć świadomość, iż badania profilaktyczne dają nam pełen obraz naszego stanu zdrowia i możliwość wyeliminowania zagrożenia groźnych chorób bądź podjęcie na czas odpowiedniego leczenia” – mówi Karol Strasburger jeden z Ambasadorów kampanii społecznej.

Kampania społeczna Wylecz się Zdrowiem to jedyna tego typu inicjatywna o zasięgu ogólnopolskim w ostatnich 12 miesiącach. Jej celem było edukowanie społeczeństwa 50+ jak ważne jest dbanie o własne zdrowie jak i zdrowie najbliższych. Osoby po 50 -tym roku życia wchodzą w wiek zwiększonego ryzyka chorób cywilizacyjnych.

Uczestniczące w spotkaniach osoby zdobyły również wiedzę, na temat: zdrowego trybu życia, odpowiedniej diety, niezbędnej aktywności fizycznej oraz rodzajów badań, jakim osoby po 50 tym roku życia powinny się cyklicznie poddawać.

– „Profilaktyka zdrowia to jeden z najważniejszych elementów życia każdego z Nas. Należy pamiętać, iż o naszym zdrowiu decyduje wiele czynników. Tryb życia, dieta, aktywność fizyczna, przebieg chorób, rutynowe poddawanie się badaniom” – podkreśla Izabela Trojanowska, Ambasadorka kampanii.

Ogólnopolskie Centrum Medyczne rozpoczęło swoją działalność od rozwiązywania problemów zdrowotnych ludzi w podeszłym wieku.

W ramach oferty abonamentów medycznych, pakietów tematycznych czy przeglądów stanu zdrowia Pacjentom świadczone są kompleksowe usługi medyczne – od konsultacji lekarskich, poprzez diagnostykę, badania analityczne, rehabilitację. Wzbogacanie oferty dla pacjentów dotyczy nie tylko zakresu usług. Dużym ułatwieniem w dostępie do oferty OCM były propozycje świadczenia ich w najdogodniejszym miejscu dla Pacjenta.

OCM już kilkukrotnie odbierała nagrody za swoje działania. Zarząd spółki jest szczególnie dumny z certyfikatu Projektu Rzetelni w Ochronie Zdrowia, który został spółce przyznany.

Poza świadczeniem pomocy specjalistycznej Ogólnopolskie Centrum Medycznego przywiązuje ogromną wagę do edukacji jak najszerszej rzeszy społeczeństwa w tym szczególnie osób starszych w zakresie profilaktyki powszechnie występujących chorób i schorzeń a także działań z zakresu CSR.