Kogo wspieramy? - Ogólnopolskie Centrum Medyczne

Komu pomagamy

Prawdziwy biznes to nie tylko firmy nastawione na zysk za wszelką cenę ale też aktywność społeczna w szerokim rozumieniu tego stwierdzenia. Ogólnopolskie Centrum Medyczne wspomaga akcję “międzypokoleniowy obiad z seniorem” na sadybie, fundując posiłki dla kilku par w jednej z partycypujących w akcji restauracji.

http://sadyba24.pl/


Ogólnopolskie Centrum Medyczne jest już od kilku miesięcy Partnerem Strategicznym Fundacji Dzień dla Życia. Pracownicy Ogólnopolskiego Centrum Medycznego aktywnie uczestniczą w wydarzeniach organizowanych przez Fundację oraz wspierają liczne działania których celem jest działalność mająca na celu propagowanie oddawania krwi, rejestracji w banku szpiku kostnego oraz podpisywania oświadczeń woli o chęci pośmiertnego przekazania narządów do przeszczepu.

http://dziendlazycia.pl/


Szóstego grudnia w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie w oddziale Pediatrii Żywieniowej odbyła się mikołajkowa akcja ufundowana przez Ogólnopolskie Centrum Medyczne oraz fundację Dzień dla Życia. Pracownicy Centrum oraz wolontariusze rozdawali dzieciom prezenty, słodycze, malowali obrazki oraz twarze maluchów. Wszyscy spędzili fantastyczny dzień pełen wrażeń.


Piątego grudnia w Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiodawstwa w Warszawie pracownicy Ogólnopolskiego Centrum Medycznego uczestniczyli w akcji oddawania krwi oraz przeprowadzili instruktaż.

Jak udzielić pierwszej pomocy oraz jak wykonać reanimację (RKO).


4 lipca na Stadionie Narodowym odbył się pierwszy, ogólnopolski zlot KrwioDawców organizowany przez Fundację Dzień Dla Życia.

Partnerem wydarzenia było Ogólnopolskie Centrum Medyczne.

Dzień Dla Życia to Fundacja, której celem jest działalność mająca na celu propagowanie oddawania krwi, rejestracji w banku szpiku kostnego oraz podpisywania oświadczeń woli o chęci pośmiertnego przekazania narządów do przeszczepu. Oprócz tego działa również w zakresie nauki pierwszej pomocy przedmedycznej oraz organizuje wykłady na temat krwiodawstwa, transplantologii i zdrowego stylu życia.

Fundacja powstała dzięki inicjatywie Martyny Kaczmarek – obecnej studentki Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i już na etapie projektu została zauważona i wyróżniona w plebiscycie “Zwykły Bohater” organizowanym przez telewizję TVN.

Link do fundacji http://dziendlazycia.pl/partnerzy


Staramy się być wsparciem dla tych, którzy dotknięci są ciężką chorobą bądź sytuacją życiową. Ogólnopolskie Centrum Medyczne od zawsze jest związane z warszawską Pragą, dlatego 15ego grudnia 2016 roku przekazaliśmy świąteczne paczki dla tych najbardziej potrzebujących.

Podarunki przekazano kierownictwu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Praga Północ podczas specjalnie zorganizowanego spotkania, które odbyło się w Domu Dziennym Seniora.

W akcję paczek świątecznych zaangażowani byli wszyscy pracownicy firmy bez względu na poziom stanowiska i zakres obowiązków. Ta inicjatywa nie jest pierwszym, tego typu przedsięwzięciem naszej firmy. W ciągu roku Ogólnopolskie Centrum Medyczne angażuje się w wiele inicjatyw na rzecz osób starszych. I dalej będziemy to robić – angażować się oraz służyć pomocą.