Poradnia dietetyczna

Poradnia dietetyczna

Osoby starsze powinny zwracać szczególną uwagę na swoją dietę.

Niestety, żywienie osób w podeszłym wieku jest najtrudniejsze, ponieważ często zmagają się one z brakiem apetytu i chorobami, które wymagają dostarczenia do organizmu jeszcze większych ilości składników odżywczych. W efekcie wielu seniorów jest niedożywionych.

Na szczęście w naszym Centrum funkcjonuje specjalna poradnia dietetyczna stworzona z myślą właśnie o wyjątkowych potrzebach żywieniowych u seniorów. Pracują w niej najlepsi dietetycy, którzy stale współpracują z lekarzami i psychologami, ponieważ problemy żywieniowe często związane są nie tylko z innymi chorobami, ale również z problemami natury emocjonalnej. Specjaliści dietetycy podchodzą do każdego pacjenta indywidualnie, by dostosować do jego upodobań odpowiednią dietę, której przestrzeganie nie będzie wyzwaniem, a przyjemnością. Dzięki temu seniorzy chętniej się do niej stosują, a tym samym zapewniają sobie zdrowie.

Konsultacja dietetyczna składa się z kilku etapów. Przede wszystkim jest to szczegółowy wywiad i badania (antropometryczne, składu ciała itp.). Dietetyk również ustala zapotrzebowanie danego organizmu na mikroelementy i makroskładniki oraz opracowuje zalecenia żywieniowe dla danej osoby (tzw. indywidualną dietę).