Usługi rehabilitacyjne

Usługi rehabilitacyjne

Dzięki odpowiednio przeprowadzonej rehabilitacji, osoba starsza może przeżyć wiele lat w zdrowiu i dobrej sprawności.

Zabiegi rehabilitacyjne znacząco poprawiają zdrowie, komfort i poziom zadowolenia z życia u seniora. Osoby posiadające trudności w poruszaniu się lub mające problem z ograniczonym zakresem ruchów są w stanie odmienić swoje życie dzięki rehabilitacji, zyskując mniejszą wagę ciała, ograniczając przeciążenia stawów i kręgosłupa oraz odzyskując młodzieńczą energię i chęć do życia.

Co składa się na konsultację rehabilitacyjną w Ogólnopolskim Centrum Medycznym?

Specjalistyczna konsultacja to szczegółowa i dokładna diagnostyka, składająca się z badania podmiotowego i przedmiotowego, wywiadu, omówienia planu fizjoterapii i wyedukowania pacjenta w temacie profilaktyki schorzeń narządu ruchu. Ponadto fizjoterapeuta pokazuje choremu, jak należy wykonywać ćwiczenia rehabilitacyjne w domu, a w razie wystąpienia takiej konieczności również dobiera odpowiedni sprzęt ortopedyczny.

W Ogólnopolskim Centrum Medycznym oraz wyspecjalizowanych placówkach partnerskich pracuje wykwalifikowana kadra specjalistów, w której skład wchodzą zarówno lekarze (np. ortopedzi), jak i trenerzy, masażyści czy rehabilitanci. Tylko tak doświadczony, zgrany i przychylny pacjentowi zespół jest w stanie w pełni zadbać o zdrowie ruchowe pacjenta, a także maksymalnie poprawić jego jakość życia, zwiększając mobilność i uwalniając go od bólu. Specjaliści z OCM stale podnoszą swoje kwalifikacje na cyklicznych szkoleniach, kursach i instruktażach, dzięki czemu mogą zaproponować swoim pacjentom nie tylko tradycyjne, ale również nowoczesne i niezwykle skuteczne metody lecznicze.

Abonenci OCM mogą korzystać ze wszystkich usług rehabilitacyjnych według zakresu ich abonamentu medycznego.

W Centrum dostępna jest szeroka rehabilitacja, na którą składa się fizykoterapia, kinezyterapia czyli między innymi:

– Prądy Treberta, Tensa i interferencyjne
– Krioterapia miejscowa ciekłym azotem
– Diadynamik (DD)

– Elektrostymulacja, galwanizacja i jonoforeza
– Pole magnetyczne
– Ultradźwięki
– Lampa sollux/bionic

– Ćwiczenia indywidualne
– Masaże
– Laser