Zdrofit - Ogólnopolskie Centrum Medyczne

Po pierwsze – zdrowie, po drugie – sport

Wychodząc naprzeciw Waszemu bezpieczeństwu, OCM we współpracy z siecią Klubów Zdrofit, realizuje kampanię, mającą na celu promowanie rozsądnego i odpowiedzialnego podejścia do aktywności fizycznej.

Nauka koryguje stwierdzenie, że nieważne, co by się działo, uprawianie sportu może dać tylko pozytywne skutki. Aktywność fizyczna rzeczywiście przynosi pożądane efekty i korzyści dla ciała, ale jedynie w sytuacji, gdy mowa o zdrowym człowieku. Nie warto lekceważyć tej wiedzy.

Kto z nas nie zna presji sportu i kultu ciała, typowego dla wielu ludzi współczesnego świata? Oczywiście, nie ma nic złego w dążeniu do posiadania pięknej sylwetki i wysportowanego ciała, jednak nie kosztem psychiki i dysfunkcji organizmu, co niestety coraz częściej się zdarza. Odpowiedzialne podejście do sportu wiąże się z odpowiednim przygotowaniem i kontrolowaniem parametrów zdrowia.

null

Zdrofit dla Niej

Zdrowy tryb życia stał się współcześnie stylem, za którym podążają kobiety postępowe, wierzące w rozwój nauki, w tym osiągnięcia medycyny.

null

Zdrofit dla Niego

Aktywność fizyczna wymaga sprawności organizmu. Jeśli decydujesz się na wysiłek bez wiedzy o własnym stanie zdrowia, podejmujesz ryzyko.

null

Zdrofit Sport

Uprawiasz sport, kochasz to i nie wyobrażasz sobie bez niego życia? – jeśli odpowiedź brzmi „tak”, nie zapominaj o cyklicznych badaniach.

Aby nie zrobić sobie krzywdy, a także aby uprawiany sport przyniósł oczekiwane rezultaty, lekarze OCM wraz z trenerami personalnymi Zdrofitu radzą, by… zacząć od ogólnych badań profilaktycznych. Odpowiednio sprofilowane badania dadzą wiedzę o stanie zdrowia przyszłego sportowca lub będą wskazówką do tego, co należy wyleczyć, skorygować lub poprawić, aby móc bez ryzyka podejmować aktywność fizyczną. Jeśli okaże się, że nie ma przeciwskazań i zagrożeń, sport w połączeniu z rozsądną dietą może rzeczywiście stać się naszym przyjacielem.

To jednak nie koniec. Należy pamiętać, że przy długotrwałym uprawianiu sportu parametry organizmu zmieniają się, ciało inaczej produkuje związki oraz przyswaja witaminy i mikroelementy. Aby mieć pewność, że wszystko jest w normie, a organizm nie jest przeciążony lub zanadto wyczerpany, konieczne jest podejmowanie badań monitorujących wpływ podejmowanej aktywności na układy i organy wewnętrzne. Badania tego typu najlepiej przeprowadzać co pół roku.